Menu
Sepetiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Siparişlerinizi Aras kargo ile göndermekteyiz.

Mümkün olduğunca gün içerisinde alınan siparişleri aynı gün içerisinde çıkartmaya özen göstermekteyiz. Fakat siparişlerinizin hazırlanma sürecinde sipariş sırasına göre gidildiğinden dolayı bazen 1 gün aksaklık yaşanması söz konusu olabilmektedir.

Ürünlerimizde, TFA/TPA, FLAVOUR ART, CAPELLA, İNAVERA, MOM&POP, WAMPIRE VAPE Aromaları kullanılmaktadır.

Tüm Mix Aromalarımız yukarıdaki ismi geçen firmaların aromaları kullanılarak yapılmaktadır

Öncelikle her ikisi de mix aromadır yani farklı aromaların karışımı ile elde edilen ürünlerdir. Tat olarak aralarında herhangi bir fark yoktur. Bu iki ürünün arasındaki tek fark müşterilerimize sunum şekillerimizdir.

Diykit aromalar 30,60,100 ml şişe içerisinde aroma % ve oranları hazırlanmış bir şekilde müşterilerimize sunulmaktadır. Diykitte müşterilerimizin yapması gereken tek şek şişelerin kapağını açarak şişelerin boğum kısımlarına kadar nbase doldurup çalkalamalarıdır. Sonrasında ürün demlenme sürecine girmiş olacaktır. 


Mix aromalar ise alındığı gibi gelmektedir. 10 ML - 15 ML Şişe içerisinde 10-15 ML Aroma gibi. Ürünlerin hazırlanma işlemi, oran hesapları, yüzde ayarları tamamen müşterimizin bilgisine ve deneyimine göre ayarlayabileceği ürün şekilleridir.

Normal Diykit lerde,
30 ml için 6 ml aroma
60 ml için 12 ml aroma
100 ml için 20 ml aroma bulunmaktadır.

Yüksek Aromalı Diykit lerde,

30 ml için 7.5 ml aroma
60 ml için 15 ml aroma
100 ml için 25 ml aroma bulunmaktadır.

VG- Gliserin demektir ve buhar yoğunluğunu sağlayan hammaddedir.
PG- Glikol demektir ve ürün sıvılığını, boğaz vurumunu, ürün aroma taşıyıcılığını sağlayan hammaddedir.

Öncelikle Kullanacağınız tüm aromalar PG bazlıdır yani kullanacağınız aroma yüzde miktarını pg olarak düşünmeniz gerekmektedir. Birçok ürünümüzün kullanım oranı %20 dir.

Örnek vermek gerekirse,

70/30 bir ürün elde etmek istediğinizi varsayalım buradan yola çıkarsak 70/30 VG/PG oranına sahip bir ürün elde etmek istiyorsanız almanız gereken VG/PG Oranı %20 aroma kullanacağımızı düşünürsek 70/30 değilde 90/10 şeklinde olmalıdır.


90/10 + %20 aroma oranı(PG) seçiminiz şeklinde olmalıdır. Böylelikle ürünleriniz aroma ile karışım sonrası 70/30 Vg/Pg oranlı bir ürüne dönüşecektir..

50/50 bir ürün elde etmek istediğinizi varsayalım buradan yola çıkarsak 50/50 VG/PG oranına sahip bir ürün elde etmek istiyorsanız almanız gereken VG/PG Oranı %20 aroma kullanacağımızı düşünürsek 50/50 değilde 70/30 şeklinde olmalıdır.


70/30 + %20 aroma oranı(PG) seçiminiz şeklinde olmalıdır. Böylelikle ürünleriniz aroma ile karışım sonrası 50/50 Vg/Pg oranlı bir ürüne dönüşecektir..

Evet Nbase NİC.. Yani Sertlik değeriniz kullandığınız aromanın yoğunluğuna göre yani aroma kullanım oranına göre seyrelme yaşar.

Örnek vermek gerekirse,

6 Mg değerinde aldığınız bir nbase ile, %20 kullanım oranı olan bir aromayı karıştırıp yeni bir ürün elde ettiğiniz zaman, aromamızda sertlik veren herhangi bir madde olmadığından dolayı, 6 Mg olan nbase Sertlik değeriniz yani NİC… Miktarınız %20 oranında seyrelir.

Böylelikle Net 6 mg yerine 4.8 MG değerinde ürün yada ürünler elde etmiş olursunuz.

Bu tüm aromalarda geçerlidir. Kullanım oranı %10 olan bir üründe yine 6 Mg olan değer seyrelmeye uğrayarak 0.6 MG değerinde seyrelir  ve 5.4 Mg değerinde bir ürün elde etmiş olursunuz.

50 Mg değerinde aldığınız bir Saltbase ile, %20 kullanım oranı olan bir aromayı karıştırıp yeni bir ürün elde ettiğiniz zaman, aromamızda sertlik veren herhangi bir madde olmadığından dolayı, 50 Mg olan Saltbase Sertlik değeriniz yani NİC… Miktarınız %20 oranında seyrelir.

Böylelikle Net 50 mg yerine %20 Lik bir seyrelme sonucu 40 MG değerinde ürün yada ürünler elde etmiş olursunuz.