Menu
Sepetiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Siparişlerinizi Yurtiçi kargo ile göndermekteyiz.

Mümkün olduğunca gün içerisinde alınan siparişleri aynı gün içerisinde çıkartmaya özen göstermekteyiz. Fakat siparişlerinizin hazırlanma sürecinde sipariş sırasına göre gidildiğinden dolayı bazen 1 gün aksaklık yaşanması söz konusu olabilmektedir.

Ürünlerimizde, TFA/TPA, FLAVOUR ART, CAPELLA, İNAVERA, MOM&POP, WAMPIRE VAPE Aromaları kullanılmaktadır.

Tüm Mix Aromalarımız yukarıdaki ismi geçen firmaların aromaları kullanılarak yapılmaktadır

Her iki kategori ürün de mix aromalardan oluşmaktadır kullanılan aroma kalitesi olarak herhangi bir farklılık yoktur.

NUCLEAR Mix Aromalar NUCLEAR Markasına ait ürünlerin mix lezzetleridir. Tamamen NUCLEAR firmasına ait aroma reçetelerinden oluşmaktadır.

FALCON Mixler ise, Ürün reçete sitelerinin en çok aranan, en çok tıklanan, en çok görüntülenen ve en çok beğenilen aroma markalarının aroma mixlerinin klonlarından oluşan bir mix aroma kategorisidir.

Her iki kategori üründe de TFA, FLAVOUR ART, CAPELLA, İNAVERA, MOM&POP, WAMPIRE VAPE aromaları kullanılmaktadır

Öncelikle her ikisi de mix aromadır yani farklı aromaların karışımı ile elde edilen ürünlerdir. Tat olarak aralarında herhangi bir fark yoktur. Bu iki ürünün arasındaki tek fark müşterilerimize sunum şekillerimizdir. 

Diykit aromalar 30,60,100 ml şişe içerisinde aroma % ve oranları hazırlanmış bir şekilde müşterilerimize sunulmaktadır. Diykitte müşterilerimizin yapması gereken tek şek şişelerin kapağını açarak şişe üzerinde işaretli olan kısıma kadar nbase doldurup çalkalamalarıdır. Sonrasında ürün demlenme sürecine girmiş olacaktır. 


Mix aromalar ise ürünlerin hazırlanma işlemi, oran hesapları, yüzde ayarları tamamen müşterimizin bilgisine ve deneyimine göre ayarlayabileceği ürün şekilleridir.

30 ml için 6 ml aroma
60 ml için 12 ml aroma
100 ml için 20 ml aroma bulunmaktadır.

VG- Gliserin demektir ve buhar yoğunluğunu sağlayan hammaddedir.
PG- Glikol demektir ve ürün sıvılığını, boğaz vurumunu, ürün aroma taşıyıcılığını sağlayan hammaddedir.

Öncelikle Kullanacağınız tüm aromalar PG bazlıdır yani kullanacağınız aroma yüzde miktarını pg olarak düşünmeniz gerekir. Birçok ürünümüzün kullanım oranı %20 dir.

Örnek vermek gerekirse,

70/30 bir ürün elde etmek istediğinizi varsayalım buradan yola çıkarsak 70/30 VG/PG oranına sahip bir ürün elde etmek istiyorsanız almanız gereken VG/PG Oranı %20 aroma kullanacağımızı düşünürsek 70/30 değilde 90/10 şeklinde olmalıdır.


90/10 + %20 aroma oranı(PG) seçiminiz şeklinde olmalıdır. Böylelikle ürünleriniz aroma ile karışım sonrası 70/30 Vg/Pg oranlı bir ürüne dönüşecektir..

Evet Nbase NİC.. Yani Sertlik değeriniz kullandığınız aromanın yoğunluğuna göre yani aroma kullanım oranına göre seyrelme yaşar.

Örnek vermek gerekirse,

6 Mg değerinde aldığınız bir nbase ile, %20 kullanım oranı olan bir aromayı karıştırıp yeni bir ürün elde ettiğiniz zaman, aromamızda sertlik veren herhangi bir madde olmadığından dolayı, 6 Mg olan nbase Sertlik değeriniz yani NİC… Miktarınız %20 oranında seyrelir.

Böylelikle Net 6 mg yerine 4.8 MG değerinde bir ürün elde etmiş olursunuz.

Bu tüm aromalarda geçerlidir. Kullanım oranı %10 olan bir üründe yine 6 Mg olan değer seyrelmeye uğrayarak 0.6 MG değerinde seyrelir  ve 5.4 Mg değerinde bir ürün elde etmiş olursunuz.